Zdobywanie wiedzy i umiejętności

Kwi 04 2012

Odbyte spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim upewniły nas, że w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 będzie można pozyskać środki na projekty ściśle przewidziane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego oraz w Strategii rozwoju województwa ale na infrastrukturę rewitalizowaną, a nie nową budową od fundamentów.
W takiej sytuacji będziemy zmuszeni zrezygnować z użyczonej nam już przez miasto działki w sąsiedztwie Szpitala na Zagórzu, a rozejrzeć się za nieruchomością do rewitalizacji.
Równolegle z przygotowaniami do budowy hospicjum stacjonarnego, trzech naszych lekarzy podjęło się podniesienia kwalifikacji poprzez zdobycie specjalizacji z zakresu medycyny paliatywnej. To warunek konieczny do otrzymania w przyszłości kontraktu z NFZ na opiekę medyczną nad nieuleczalnie chorymi w hospicjum stacjonarnym.